Latarki czołowe wojskowe
( ilość produktów: 4 )Latarka czołowa, czy ręczna ? Co to jest czołówka?
Latarka czołowa to potocznie zwana latarka czołówka, która charakteryzuje się tym, że można mocować ją bezpośrednio na czole, lub kasku za pomocą specjalnych pasków. Bez wątpienia czołówka jest jednym z najcenniejszych outdoorowych must have.
Zapadający zmrok nie musi oznaczać ograniczeń nie tylko dla górskich wycieczek, ale także dla każdej aktywności, czy będzie to jazda na rowerze, biegi górskie, skituring, alpinizm, czy choćby pobyt na biwaku.
Cieszą się ogromną popularnością ze względu na swobodę posługiwania się wśród osób aktywnych - biegaczy, kolarzy, chodziarzy, wspinaczy górskich, myśliwych, czy leśniczych, ale także wśród służb ratunkowych, harcerzy, czy mechaników samochodowych.
Do jej zalet możemy również zaliczyć :
- naturalny sposób pokrywania się snopu światła z kierunkiem zwrócenia głowy
- światło nie razi w oczy
- dzięki usytuowaniu źródła światła, czołówka pozwala na optymalne oświetlenie przedmiotów widzianych z bliska np.map, nawet przy stosunkowo niewielkiej intensywności świecenia
- ręce wolne, mogą zajmować się czymś innym
W porównaniu z wcześniejszymi modelami, obecnie czołówki są lekkie i bardzo wydajne. Mogą świecić nieprzerwanie przez kilkadziesiąt godzin zależnie od wykorzystywanej intensywności świecenia.
Latarka czołowa z czujnikiem ruchu
Latarka czołowa TS-1962
Latarka czolowa led COB -opaska sensor usb
Latarka czołowa - dodatkowe informacje
Źródłem światła czołówek są diody LED z kilkunastokrotnie mniejszym zużyciem energii elektrycznej oraz z zachowaniem większej odporności i wydłużonej żywotności.
Moc podawana w lumenach
Moc należy dopasować do naszych potrzeb.
Biwak szeroki i rozproszony strumień światła, a moc na 40 lumenów będzie wystarczająca do rozbicia namiotu i obozu.
Na spacery, trening wystarczającą będzie czołówka o mocy 50?80 lumenów pozwoli ona oświetlić teren na odległość 20-30 metrów przed nami.
Trekking w górach, że względu na niebezpieczeństwa jest bardziej wymagający i potrzebna będzie czołówka o mocy 100-150 lumenów.
Jeżeli uprawiamy trail running, sięgamy po urządzenia o mocy nawet 300 lumenów.
Do nocnej jazdy na rowerze dobór czołówki musimy dopasować do stylu jazdy . Podczas spokojnego poruszania się moc na poziomie 100 lumenów, jazda crossowa w górach wymusi na nas potrzebę posiadania mocy 500 lumenów.
Świetnym rozwiązaniem jest też możliwa do uzyskania w czołówkach diodowych duża jednorodność natężenia światła w oświetlanym polu dzięki zastosowaniu soczewek rozpraszających.
Produkowane obecnie czołówki,w większości posiadają możliwość regulacji kąta emisji w płaszczyźnie pionowej, a także stopniową lub płynną regulację natężenia światła.
Dobra latarka czołowa jest odporna na warunki atmosferyczne, jest wodoodporna, co umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatury.